Základná škola v Mníchovej Lehote

Sme Základná škola v Mníchovej Lehote, ktorá sa nachádza neďaleko Trenčína. Náš región je povestný výskytom mnohých prameňov – Bysterce. Známe sú kyselky: Mitická, Chocholná ,... ktoré bežne vidíte v obchodoch. Krásu okolitej prírody umocňuje pohorie Inovca. Bohatá história našej obce Mníchova Lehota je neklamným dôkazom existencie školstva v obci.

ZÁKLADNÁ ŠKOLA v Mníchovej Lehote
dnes je jednou z 11–tich málotriednych škôl Trenčianskeho okresu. Sme škola bez právnej subjektivity. Zriaďovateľom je Obec Mníchova Lehota. Štatutárom je starosta obce.

Adresa ZŠ :
Základná škola Mníchova Lehota č. 85
PSČ 913 21
pošta Trenčianska Turná

Poslanie školy :
Našim cieľom je vzdelávanie detí mladšieho školského veku od 6 do 10 rokov. Kvalifikovaný pedagogický zbor je zárukou kvality odbornej pedagogickej práce. Našou snahou je, aby na II. stupeň ZŠ odchádzali žiaci kvalitne pripravení. K tomu vytvárame podmienky v oblasti:
- výuky cudzieho jazyka od 1. ročníka
- čitateľskej a športovej zdatnosti
- počítačovej gramotnosti

Motto školy :
„Naučme sa učiť – učíme sa pre život„

Logo školy :

Školský časopis s rovnakým názvom „STUDNIČKA„ súvisí s prirovnaním školy ku studničke, ktorej dno je bezodné ako škola, ktorá nás napája vedomosťami po celý život.

Školu sme odomkli zlatým kľúčom 3. septembra 2007 na celých 10 mesiacov. Prváčikov sme pasovali novým ŠLABIKÁROM autoriek: Štefeková, Culková za žiakov 1. ročníka a hokejisti Dukly Trenčín nám venovali svoj autogram do žiackej knižky, aby sme mali na pamäti, že úspech sa dá dosiahnuť každodennou usilovnou prácou.

V škole sme ako jedna rodina. Pondelky sa rozprávame s Rudkom, Smutkom a Smejkom, utorky sa vzdelávame v anglickom krúžku, stredy sa tešíme na športový krúžok, piatky na počítačový krúžok a týždeň je za nami. Tak to beží deň čo deň ,... a to už budeme školičku zamykať pred odchodom na prázdniny.

Naše školské priestory sú priestranné, vymaľované, máme cvičebnú miestnosť na telesnú výchovu, triedy vhodne vybavené didaktickými, obrazovými pomôckami, audiotechnikou, ... viď fotogaléria.

Radi Vás privítame v našej základnej škole