Základná škola v Mníchovej Lehote

Anglický jazyk
Obľúbeným krúžkom medzi prvákmi a druhákmi je anglický jazyk. Mojim cieľom pri výučbe je vzbudiť u detí záujem o cudzí jazyk, sprostredkovať im základné vedomosti z anglického jazyka. Obsah vychádza zo záujmov detí. Formou hier, pesničiek, riekaniek sa zoznamujeme s prvými anglickými slovíčkami. Kreslíme zvieratká, pomenovávame farby, členov rodiny. Snažíme sa priblížiť si atmosféru anglických Vianoc, Veľkej noci. Vieme sa po anglicky pozdraviť i predstaviť.

Počítačový krúžok
Cieľom našej práce v krúžku je zoznámiť sa s počítačom a možnosťami jeho využitia v živote človeka. Prostredníctvom veku primeraných aktivít získavajú deti zručnosti v používaní počítača, ktorý sa stáva každodennou súčasťou človeka. V 1. a 2. ročníku prevládajú činnosti motivované hrou, rozprávkou, udalosťou v živote detí, školy či okolia. Využívame program Skicár – v ňom vytvárame obrázky, omaľovánky, plagáty. Deti veľmi radi pracujú s detskými programami, v ktorých okrem práce s PC si precvičujú učivo z rôznych predmetov. Tiež sa zoznamujú s možnosťami internetu, k tomu patrí i detský internetový časopis Infovekáčik. S druhákmi sa snažíme preniknúť do tajov jednoduchého textového editoru. Hľadáme písmenká na klávesnici, upravujeme písmo krátkeho textu, atď. A samozrejme nesmieme zabudnúť na jednoduché detské hry, ktoré sú u detí veľmi obľúbené.

Školský klub detí pri ZŠ
ŠKD navštevuje 18 detí. Pre svoju činnosť, ktorá začína po končení vyučovania, má výborné podmienky. Miestnosť je novo vymaľovaná, svetlá, veľmi priestranná, zariadená tak, aby sa deti mohli hrať i pripravovať sa na vyučovanie čiže plniť úlohy, ktoré sú v pláne práce klubu. Ku svojej práci využívajú ostatné priestory školy ako sú počítače, telocvičňa, žiacka knižnica, čitáreň, televízia, DVD prehrávač. Najviac však deti túžia po stavebniciach a na dopravnom koberci s obľubou stavajú rôzne autá a domy, ... rozvíjajú svoju tvorivosť a fantáziu. Radi kreslia, maľujú, pracujú s netradičným materiálom a ich výrobky tvoria súčasť školskej výzdoby. Pri škole je trávnaté aj asfaltové ihrisko, v zime je k dispozícii ľadová plocha. Okolie školy je vhodné na vychádzky do peknej prírody, pred školou sa nachádza park s ihličnatými a listnatými stromami.